Príslušenstvo

Ozvučenie

Relax na čerstvom vzduchu sa môže jednoducho zatraktívniť, ak sa postaráme o vhodnú atmosféru. Prijemná hudba doplní každú recepciu, stretnutie s blízkymi alebo bežný oddych po práci. S modernou centrálou Bluetooth napojenou na ozvučovací systém zabudovaný do rámu konštrukcie pergoly budete môcť prehrávať obľúbenú hudbu cez notebook alebo smartfón.

Tepelný ohrievač

Po letnej sezóne teplota vonku postupne klesá. Ale nepriaznivé počasie vás nemusí z terasy vyhnať. Žiarič naďalej umožní jej používanie. Tepelná energia, ktorú vyžaruje, ohrieva (bezstratovo) osoby, ktoré sa nachádzajú v oblasti jeho pôsobenia. Toto zariadenie sa bežne montuje na stenu stavby alebo pod strechou pergoly, ale samozrejme sa môže tiež zvoliť iné miesto montáže. Spolu so žiaričom je dodávaný aj diaľkový ovládač na nastavenie intenzity ohrevu.

Senzory

Jedným z najčastejšie volených dodatočných systémov je systém automatického zisťovania počasia. V ponuke máme senzory vetra, dažďu a snehu. Vďaka týmto snímačom sa v prípade nepriaznivého počasia látka alebo strešné lamely automaticky schovajú. Je to veľmi pohodlné riešenie, s ktorým podstatne predlžíte životnosť celej konštrukcie.

LED osvetlenie

Osvetlenie je veľmi dôležitý element markíz alebo pergol. Použitie bodových svetiel predlží čas pobytu na terase, a pritom doplní prijemnú atmosféru. Celý systém sa môže pohodlne ovládať pomocou nástenného ovládača alebo diaľkového ovládača. Osvetlenie môžete diskrétne pripevniť na lamely alebo vedenia pergoly. Okrem svojej funkcie ponúka aj krásny vzhľad.

Systémové zastrešenie

Ďalší doplnok, ktorý zvlášť odporúčame k pergolám na terasy je tzv. systémové zastrešenie. Tento prvok sa montuje nad hlavnou strechou tak, aby účinne chránil látku po jej natiahnutí na konštrukciu. Vďaka tomu je materiál zabezpečený pred pôsobením nepriaznivých vonkajších faktorov, napr. zrážkami alebo znečistením vzduchu.

Betónové pätky

Na miestach, na ktorých nebol vykonaný betónový podklad pod terasu, je nevyhnutné najprv popraviť základy na osadenie konštrukcie. Betónové päty zaručujú stabilitu konštrukcie aj pri silnom vetre.